TV-Pucken 2021 - Distriktsturnering

OM TV-PUCKEN

TV-pucken är en uppskattad distriktsturnering av spelarna och har spelats av killar ända sedan 1959. Matcher på TV, sänds endast kvartsfinaler, semifinaler och final, dit lagen når efter olika kval och gruppspelsomgångar runtom i Sverige.

NY I TV-PUCKEN: SIF-LAGET

SIF-laget: lag bestående av spelare som precis snubblade på målsnöret i uttagningarna till distriktens lag, vilket är en nyhet för i årets turnering. Tanken med laget är att fler ska få chansen att vara med i TV-pucken.

Team Stockholm Norr Killar - vinare TV Pucken 2020
Team Stockholm Norr Killar - vinare TV Pucken 2020
Team Småland Tjejer - Vinnare TV Pucken 2020
Team Småland Tjejer - Vinnare TV Pucken 2020
Ångermanlands Ishockeyförbund
Ångermanlands Ishockeyförbund
Västerbottens Ishockeyförbund
Västerbottens Ishockeyförbund
Bohuslän Dals Ishockeyförbund
Bohuslän Dals Ishockeyförbund
Värmlands Ishockeyförbundet
Värmlands Ishockeyförbundet
Gästriklands Ishockeyförbund
Gästriklands Ishockeyförbund
Göteborgs Ishockeyförbundet
Göteborgs Ishockeyförbundet
Hälsinglands Ishockeyförbund
Hälsinglands Ishockeyförbund
Jämtland Härjedalen Ishockeyförbund
Jämtland Härjedalen Ishockeyforbund
Södermanlands Ishockeyförbundet
Södermanlands Ishockeyförbundet
Norrbottens Ishockeyförbund
Norrbottens Ishockeyförbund
Örebro läns Ishockeyförbund
Örebro läns Ishockeyförbund
Östergötlands Ishockeyförbund
Östergötlands Ishockeyförbund
Upplands Ishockeyförbund
Upplands Ishockeyförbund
Dalarnas Ishockeyförbund
Dalarnas Ishockeyförbund
Medelpads Ishockeyförbund
Medelpads Ishockeyförbund
Smålands Ishockeyförbund
Smålands Ishockeyförbund
Skånes Ishockeyförbund
Skånes Ishockeyförbund
Blekinge Ishockeyförbund
Blekinge Ishockeyförbund
Västergötlands Ishockeyförbund
Västergötlands Ishockeyförbund
Stockholms Ishockeyförbund
Stockholms Ishockeyförbund

Intressant? Dela med dina vänner!

Dela på facebook
Facebook
Dela på twitter
Twitter
Dela på linkedin
LinkedIn
Dela på whatsapp
WhatsApp
Dela på email
Email

TV-pucken Slutspel 2021 Pojkar

  • Västergötland (arrangör)
  • Västerbotten (etta i grupp A)
  • Medelpad (tvåa i grupp A)
  • Stockholm Nord (etta i grupp B)
  • Stockholm Syd (tvåa i grupp B)
  • Göteborg (etta i grupp C)
  • Dalarna (etta i grupp D)
  • Gästrikland (tvåa i grupp D)

TV-pucken Slutspel 2021 Tjejer

  • Småland (etta i g rupp A)
  • Göteborg (tvåa i grupp A)
  • Stockholm (etta i grupp B)
  • Dalarna (tvåa i grupp B)
  • Ångermanland (etta i grupp C)
  • Västerbotten (tvåa grupp C)
  • Blekinge (bästa trea)
  • Västergötland (arrangör)

TV-pucken spelschemat Slutspel 2021

mobile-landscape

Alla matcher sänds på SVT

  • SLUTSPEL TJEJER
  • SLUTSPEL POJKAR

TV-pucken slutspel 2021 Tjejer

Matcherna spelas i Mariestad och Skövde 4-7 november 2021

TV-pucken slutspel 2021 Pojkar

Matcherna spelas i Mariestad och Skövde 4-7 november 2021.

TV-pucken spelschemat Kval 2021 Pojkar

mobile-landscape
10-12 september 2021
  • GRUPP A NORR
  • GRUPP B ÖST
  • GRUPP C SYD
  • GRUPP D VÄST

Arrangerad av Östersunds IK och Jämtland/Härjedalens Ishockeyförbund

OmgDatTidHemmalagBortalag
110/915:00HälsinglandMedelpad
110/916:45ÅngermanlandJämtland/Härjedalen
110/918:30VästerbottenNorrbotten
211/909:30NorrbottenJämtl/Härjed.
211/911:15ÅngermanlandHälsingland
211/913:00VästerbottenMedelpad
311/915:00NorrbottenHälsingland
311/916:45Jämtl/Härjed.Västerbotten
311/918:30MedelpadÅngermanland
412/908:30HälsinglandVästerbotten
412/910:15MedelpadJämtl/Härjed.
412/912:00ÅngermanlandNorrbotten
512/914:00Jämtl/Härjed.Hälsingland
512/915:45NorrbottenMedelpad
512/917:30VästerbottenÅngermanland

Arrangerad av Enköpings SK och Upplands Ishockeyförbund

OmgDatTidHemmalagBortalag
110/915:00SIF LagetUppland
110/916:45Stockholm SydGotland
110/918:30Stockholm NordSödermanland
211/909:30SödermanlandGotland
211/911:15Stockholm SydSIF Laget
211/913:00Stockholm NordMedelpadUppland
311/915:00SödermanlandSIF Laget
311/916:45GotlandStockholm Nord
311/918:30UpplandStockholm Syd
412/908:30SIF LagetStockholm Nord
412/910:15UpplandGotland
412/912:00Stockholm SydSödermanland
512/914:00GotlandSIF Laget
512/915:45SödermanlandUppland
512/917:30Stockholm NordStockholm Syd

Arrangerad av Tranås AIF och Smålands Ishockeyförbund

OmgDatTidHemmalagBortalag
110/915:00BlekingeÖstergötland
110/916:45GöteborgVästergötland
110/918:30SmålandSkåne
211/909:30SkåneVästergötland
211/911:15GöteborgBlekinge
211/913:00SmålandÖstergötland
311/915:00SkåneBlekinge
311/916:45VästergötlandSmåland
311/918:30ÖstergötlandGöteborg
412/908:30BlekingeSmåland
412/910:15ÖstergötlandVästergötland
412/912:00GöteborgSkåne
512/914:00VästergötlandBlekinge
512/915:45SkåneÖstergötland
512/917:30SmålandGöteborg

Arrangerad av Falu IF och Dalarnas Ishockeyförbund

OmgDatTidHemmalagBortalag
110/915:00Bohuslän/DalÖrebro
110/916:45GästriklandVästmanland
110/918:30DalarnaVärmland
211/909:30VärmlandVästmanland
211/911:15GästriklandBohuslän/Dal
211/913:00DalarnaÖrebro
311/915:00VärmlandBohuslän/Dal
311/916:45VästmanlandDalarna
311/918:30ÖrebroGästrikland
412/908:30Bohuslän/DalDalarna
412/910:15ÖrebroVästmanland
412/912:00GästriklandVärmland
512/914:00VästmanlandBohuslän/Dal
512/915:45VärmlandÖrebro
512/917:30DalarnaGästrikland

TV-pucken spelschemat Kval 2021 Flickor

mobile-landscape

 17-19 september 2021

  • GRUPP A SYD
  • GRUPP B VÄST
  • GRUPP C NORR

Arrangerad av Tranås AIF och Smålands Ishockeyförbund

OmgDatTidHemmalagBortalag
317/920:00Bohuslän/DalÖrebro
318/908:00SkåneBlekinge
318/909:40ÖstergötlandBohuslän/Dal
418/911:20BlekingeSmåland
418/913:00VästergötlandSkåne
418/914:40Bohuslän/DalGöteborg
518/916:20SmålandÖstergötland
518/918:00BlekingeBohuslän/Dal
518/919:40GöteborgSkåne
619/908:00ÖstergötlandBlekinge
619/909:40SmålandSkåne
619/911:20Bohuslän/DalVästergötland
719/913:00SkåneÖstergötland
719/914:40BlekingeGöteborg
217/918:20Bohuslän/DalSmåland
217/916:40GöteborgÖstergötland
217/915:00VästergötlandBlekinge
117/913:20SkåneBohuslän/Dal
117/911:40SmålandGöteborg
117/910:00ÖstergötlandVästergötland
719/916:20VästergötlandSmåland

Arrangerad av Mora IK och Dalarnas Ishockeyförbund

OmgDatTidHemmalagBortalag
117/915:00DalarnaVärmland
117/916:45VästmanlandÖrebro
117/918:30StockholmSödermanland
218/909:30ÖrebroStockholm
218/911:15SödermanlandVärmland
218/913:00DalarnaVästmanland
318/915:00VärmlandÖrebro
318/916:45StockholmVästmanland
318/918:30SödermanlandDalarna
419/908:30VärmlandVästmanland
419/910:15DalarnaStockholm
419/912:00SödermanlandÖrebro
519/914:00StockholmVärmland
519/915:45ÖrebroDalarna
519/917:30VästmanlandSödermanland

Arrangerad av Kalix HC och Norrbottens Ishockeyförbund

OmgDatTidHemmalagBortalag
117/915:00NorrbottenVästerbotten
117/916:45ÅngermanlandJämtl.-Härjed./Medelpad
117/918:30UpplandGästrikland/Hälsingland
218/909:30Jämtl.-Härjed./MedelpadUppland
218/911:15Gästrikland/HälsinglandVästerbotten
218/913:00NorrbottenÅngermanland
318/915:00VästerbottenJämtl.-Härjed./Medelpad
318/916:45UpplandÅngermanland
318/918:30Gästrikland/HälsinglandNorrbotten
419/908:30VästerbottenÅngermanland
419/910:15NorrbottenUppland
419/912:00Gästrikland/HälsinglandGästrikland/Hälsingland
519/914:00UpplandVästerbotten
519/915:45Jämtl.-Härjed./MedelpadNorrbotten
519/917:30ÅngermanlandÅngermanland